Jak zabezpieczyć swój ładunek: Przewodnik po ciężarówkach Pickup

Udostępnij

Nauczenie się, jak zabezpieczyć ładunek w skrzyni ładunkowej pickupa pomoże Ci w pełni wykorzystać możliwości Twojej ciężarówki. Zapobiega to również uszkodzeniu przedmiotów, które przewozisz, samego pojazdu i innych samochodów na drodze. Chociaż może się wydawać, że niektóre rzeczy są wystarczająco ciężkie, aby je po prostu wrzucić i zapomnieć, nie chcesz nigdy pozostawiać stabilności swojego ładunku przypadkowi - lub grawitacji.

Wybierz odpowiedni sposób mocowania

Dwie najpopularniejsze odpowiedzi na pytanie "jak zabezpieczyć ładunek" to pasy i sznury bungee. Każde z nich działa na tej samej zasadzie - wykorzystując nylonową długość do przymocowania ładunku do ciężarówki - ale działają w inny sposób. Sznury bungee opierają się na swojej elastyczności, aby mocno trzymać przedmioty, i wykorzystują haczyki do zapętlenia się lub przymocowania do uchwytów w skrzyni ładunkowej ciężarówki. To sprawia, że są one dobrym rozwiązaniem dla lżejszych przedmiotów.

Taśmy wykorzystują koła pasowe lub grzechotki, aby wprowadzić napięcie potrzebne do utrzymania większego ładunku na miejscu. Są one bardziej wytrzymałym rozwiązaniem i doskonale nadają się do przewożenia takich rzeczy, jak quady, motocykle i meble, ponieważ można je napiąć do tego stopnia, że nawet duże przedmioty nie będą mogły się przesuwać po skrzyni ładunkowej ciężarówki. (Jeśli masz do przewiezienia duży ciężar, rozważ zaczep przyczepy, aby ułatwić przewożenie).

Zamocuj we właściwym miejscu

Twoja ciężarówka może nie była fabrycznie wyposażona w knagi mocujące, ale przynajmniej ma otwory potrzebne do ich zamontowania. Jeśli nie masz jeszcze knag, zawsze warto zainstalować je w łóżku ciężarówki lub wzdłuż jej ściany, aby zmaksymalizować wszechstronność przewozu.

Mocując pasy lub sznury bungee do ładunku, należy również wziąć pod uwagę miejsce ich zawinięcia lub zaczepienia. Zawsze trzeba się upewnić, że punkt mocowania jest w stanie wytrzymać naprężenia związane z ruchem góra-dół i na boki podczas transportu. Odpowiedni punkt mocowania zależy od tego, co przewozisz. Jeśli jest to na przykład ATV, przymocuj pasy do ramy lub kół, a nie do zderzaka lub przednich i tylnych bagażników, które nie wytrzymają naprężeń. Jeśli jest to grill, najlepiej byłoby przymocować go w pozycji stojącej, z podstawą bezpiecznie zablokowaną i absorbującą uderzenia podczas ruchu.

Przywiąż luźne przedmioty

Co jest łatwiejsze, próba przywiązania 10 pojedynczych desek drewna czy stosu 10 desek? Jeśli możesz powiązać ze sobą mniejsze przedmioty, a nawet te ponadwymiarowe, zabezpieczenie ładunku będzie o wiele prostsze. Po spakowaniu przedmiotów można po prostu związać całą wiązkę za pomocą pasów lub linek bungee. Jeśli masz wiele mniejszych przedmiotów, które wydają się niemożliwe do związania, jak np. kord drewna, rozważ albo przykrycie całego ładunku dużą plandeką, która jest bezpiecznie przywiązana. Inną opcją jest użycie systemu pojemników do zebrania wszystkiego razem, a następnie zabezpieczenie pojemników.

Sprawdź wszystkie liny, łańcuchy i produkty do mocowania ładunku dostępne w serwisie NAPA Online lub zaufaj jednej z 17 000 placówek NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji o sposobach zabezpieczania ładunku, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości FreeImages