Jak poduszki powietrzne do ciężarówek pomagają bezpiecznie holować więcej

Udostępnij

Co powiesz na kolejny zestaw poduszek powietrznych do swojej ciężarówki? Nie rodzaj, które wybuchają, jeśli uderzysz coś - mówimy o poduszki powietrzne ciężarówki dla zawieszenia.

Co to jest zawieszenie pneumatyczne dla?

Zawieszenia poduszek powietrznych nie są tylko dla tłumów lowrider i show car. Tak, można dostosować wysokość jazdy z tych, i może chcesz zrobić to też, ale duży plus dla większości właścicieli jest sposób ciężarówka poduszki powietrzne zawieszenia może pomóc w holowaniu przez wspieranie dodatkowego ciężaru ładunku lub przyczepy.

Komora powietrzna lub poduszka powietrzna zastępuje sprężyny swojej ciężarówki. Ciśnienie powietrza, które w dużej mierze dyktuje wysokość jazdy i wsparcie dla wagi, jest zarządzany przez solenoid, który zwiększa i zmniejsza poziom inflacji. Te torby nosić ciężar ciężarówki do prowadzenia go gładko w dół drogi w sposób, który jest podobny do tego, jak sprężyny zginać i absorbować nierówności poprzez bezpośrednie połączenie fizyczne do zawieszenia. W tym sensie, dwa elementy są podobne, ale tylko w tym sensie.

Jeśli jesteś holowania, regulowany system zawieszenia pneumatycznego może pomóc uniknąć bouncing, kołysząc i squatting - co jest, gdy język załadowanego przyczepy kompresuje tylne zawieszenie, powodując niski, sagging profilu bocznego. Wygląda to nie tylko dziwnie, ale również zmniejsza stabilność samochodu ciężarowego podczas jazdy, ułatwiając utratę kontroli nad pojazdem i powodując wypadek.

Różne torby dla różnych zastosowań

Zawieszenie pneumatyczne przeznaczone do regulacji wysokości jazdy na lekkim pickupa nie będzie do ciężkiej pracy holowania. Jeśli jesteś poważny o ciągnąc ciężar, co chcesz szukać jak sklep dla poduszek powietrznych ciężarówek jest zdolność poziomowania obciążenia.

airbag

Upewnij się, że system, który kupujesz ma wystarczająco wysoki wskaźnik wagi dla pracy, którą podejmujesz. Ale - i to jest ważne - prawdziwym limitem jest dopuszczalna masa całkowita pojazdu, czyli GVWR. Żaden system poduszek powietrznych, bez względu na to, jak dużą ma zdolność poziomowania ładunku, nie pozwoli Ci holować więcej niż wynosi GVWR producenta. Jedyne, co możesz osiągnąć dzięki poduszkom powietrznym, to poprawa możliwości, które już posiadasz, poprzez lepszą jazdę i kontrolę. Poduszki powietrzne nie zmieniają wytrzymałości ramy Twojej ciężarówki ani innych cech branych pod uwagę przy określaniu dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu (GVWR).

Zamiana

Dobra wiadomość! Jeśli jesteś majsterkowiczem, to jest coś, co możesz być w stanie zrobić sam. Upewnij się tylko, że masz wszystkie odpowiednie narzędzia do pracy i że przeprowadziłeś swoje badania. Istnieje wiele tutoriali online, które mogą zaoferować wskazówki, ale ostatecznie będziesz chciał postępować zgodnie z instrukcjami producenta dla najlepszych wyników. Prawdopodobnie będziesz także potrzebował elektronarzędzi, dobrego oświetlenia i bezpiecznego podnośnika. Cierpliwość i dodatkowy zestaw rąk nie zaszkodzi albo.

Poprawa jakości jazdy i zapewnienie prawidłowego holowania zrobić poduszki powietrzne ciężarówka pomysł należy zbadać, jeśli przyczepy są wprowadzając swoją ciężarówkę fabrycznego zawieszenia do testu.