Porady dotyczące ustawiania świateł przednich

Udostępnij

W miarę starzenia się pojazdu, zawieszenie może osiadać i zwisać lub mechanizm, który ma na celu światła może nawet skończyć się z regulacji z wibracji. Jakkolwiek się to dzieje, nie ma nic tak irytującego jak jazda nocą z nieosi±galnym ustawieniem reflektorów. Na szczęście, resetowanie świateł jest na tyle proste, że możesz to zrobić w domu. Oto jak:

Bulb Bumble

Zanim za bardzo zagłębisz się w sprawę swoich reflektorów, może to być coś tak prostego jak żarówka. Jeśli niedawno wymieniłeś żarówki w swoich reflektorach, mogą one być źle osadzone, co powoduje, że emitują światło z lampy w złym kierunku. Naprawa tego jest tak proste, jak cofnąć klip na tylnej części lampy i ponownie umieścić żarówkę w obudowie.

W wielu przypadkach jest, to będzie wszystko, co musisz zrobić, aby rozwiązać problem.

Poziomica bąbelkowa

Niektórzy producenci samochodów mają poziom bańki, podczas gdy inni używają schematu na lampę na górze każdego reflektora, aby pomóc w celu. Wyrównanie światła jest tak proste, jak uzyskanie bańki lub wskaźnik między zestaw znaków. Zacznij od pojazdu na równej powierzchni i użyj śrubokręta, aby obrócić regulatory z tyłu lampy, aż znaki będą w zasięgu. Niektórzy producenci samochodów mają również poziomy regulator, który pozwala skierować światło w lewo i prawo.

Pod ścianą

reflektor

Niektóre samochody nie mają bąbelków ani innych metod ustawiania zbieżności, więc aby ustawić reflektory, trzeba się bardziej postarać. Będziesz potrzebował przyzwoitą ilość miejsca - 25 stóp, aby być dokładne - i trzeba będzie również pionową ścianę na drugim końcu tej przestrzeni (garaż jest idealny dla tego rodzaju rzeczy). Tak jak poprzednio, będziesz chciał to zrobić na płaskiej, równej powierzchni, ale tym razem zacznij od samochodu podciągniętego tak blisko ściany, jak to możliwe. Włącz światła mijania i, na ścianie, zaznacz środek każdego światła kawałkiem taśmy w poziomie i pionie. Następnie cofnij samochód dokładnie o 25 stóp (użyj taśmy mierniczej) od ściany i ponownie włącz światła. Teraz zablokować światło z jednej lampy z czymś w połowie wiązki za pomocą krzesła z kurtką nad nim lub cokolwiek innego, aby pomóc Ci znaleźć wiązkę jesteś regulacji łatwiejsze. Teraz użyj regulatorów z tyłu obudowy lampy, aby przesunąć środek światła do odpowiedniego znaku na ścianie, a następnie powtórz czynność dla drugiej strony, oczywiście blokując światło, które właśnie wyregulowałeś.

Regulacja reflektorów jest proste i może być wykonane w domu z bardzo podstawowym zestawem narzędzi, i poziom umiejętności. Czy twój samochód zatrudnia coś na lampę, aby dostosować go lub trzeba użyć 25-stopa metody, zawsze dokonać regulacji na równej powierzchni.