Czego należy szukać w kluczach udarowych?

Udostępnij

Klucze udarowe są powszechnym narzędziem używanym przez mechaników na całym świecie. Zazwyczaj używa się ich do odkręcania nakrętek i śrub w samochodach osobowych i ciężarowych, ale można ich używać do każdej pracy, która wymaga odpowiednio wysokiego momentu obrotowego.

Jeśli nie jesteś jeszcze zaznajomiony z kluczami udarowymi, zakup jednego z nich może być nieco przytłaczający. Oto pięć rzeczy, które pomogą Ci wybrać idealne narzędzie.

Źródło mocy

Na rynku można znaleźć trzy rodzaje kluczy udarowych w zależności od źródła zasilania - hydrauliczne, pneumatyczne i elektryczne. To, które wybierzesz do swoich celów, zależy wyłącznie od Ciebie.

Użytkownicy, którzy posiadają duże sprężarki powietrza do zasilania kluczy udarowych, powinni zdecydować się na modele pneumatyczne. Jeśli nie masz sprężarki powietrza i nie zamierzasz jej kupić w najbliższym czasie, rozważ zakup klucza udarowego z napędem elektrycznym, są to dobre alternatywy. Hydrauliczne klucze udarowe są stosunkowo rzadkie i używane głównie do ciężkich prac na budowach przemysłowych.

Waga klucza

Klucze udarowe to ciężkie narzędzia, które przy dłuższym użytkowaniu zwiększają obciążenie ramion. Dlatego przed zakupem klucza udarowego należy zwrócić uwagę na jego ciężar. Gdy Twoje ręce zaczną się męczyć, trudno będzie Ci kontrolować pracę klucza, co zwiększy prawdopodobieństwo popełnienia drobnych błędów, takich jak zbyt mocne lub zbyt słabe dokręcenie śrub.

Ustawienia momentu obrotowego

Klucze udarowe generują różne momenty obrotowe, ale w dużej mierze zależy to od tego, jak łatwo i szybko można usunąć docelowe śruby. Klucze z wyższym momentem obrotowym będą łatwiejsze w użyciu niż te, które mają niższe wartości. Ilość generowanego momentu obrotowego zależy również od wielkości samego klucza, ale należy pamiętać, że cięższe klucze będą wymagały większej kontroli.

Niektóre modele kluczy umożliwiają użytkownikowi kontrolę momentu obrotowego, co może zapobiec przypadkom zbyt mocnego dokręcenia.

Typ konstrukcji

Klucze udarowe są dostępne w wielu kolorach, kształtach i rozmiarach. Jednak jedną z cech, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest sposób konstrukcji samego klucza. Plastikowa obudowa będzie lżejsza niż metalowe odpowiedniki, ale nie zapewni dużej ochrony w przypadku sporadycznego upadku lub dwóch, a betonowa podłoga w garażu okaże się bezlitosna.

Powinieneś zainwestować w klucz udarowy, który posiada metalową obudowę, jeśli wiesz, że będziesz upuszczać je kilka razy. Z pewnością będzie ważył więcej, ale na dłuższą metę będzie bardziej wytrzymały.

Nowoczesne innowacje zaoferował nam liczne korzyści w wysiłku podejmowania naszego życia znacznie łatwiejsze, nasza praca dodatkowe skuteczne, & nasze techniki oszczędzania czasu, zwłaszcza w mechanicznych power-tool podziału urządzenia , jednak zależy to od nas, aby jeden z najbardziej z tych postępów przez pobyt aktualizowane z najnowszych gizmos, atrybuty, & funkcje nowoczesne technologie muszą korzystać.

Wśród tych hi-tech, praca-oszczędzanie urządzeń mocy jest bezprzewodowy klucz udarowy, podobnie określane jako pistolet powietrza lub torque broń. Jego kluczową cechą jest dawanie optymalnego momentu obrotowego, procedura siły wykorzystanej do rzeczy na osi, podczas gdy rury spustowe najmniejszej ilości wysiłku fizycznego i inicjatywy od osoby.

Jeżeli działasz w sektorze techników, czy to naprawy pojazdów i utrzymanie, ustawienie pozycji, lub po prostu lubisz robić handyman/remodelling pracy wokół miejsca zamieszkania, wpływ klucz może być niezbędnym urządzeniem, pomagając Ci zakończyć pracę znacznie bardziej efektywnie i w dziesiątej części chwili to z pewnością lub inaczej wziąć.

Jest wiele rodzajów bezprzewodowych kluczy udarowych na rynku dzisiaj, wykonane z wysokiej jakości stali, i są łatwo dostępne w różnych odcieniach, wzorów, wymiarów silnika elektrycznego, i unikalnych funkcji. Wiele istniejących kluczy udarowych jest wykonanych z 4-biegunowymi silnikami elektrycznymi, które dają wyjątkową ilość momentu obrotowego (duży jeden dostarcza około 250-450 ft.-lbs.) w małym wymiarze. Są one zachęcane przede wszystkim przez sprężone powietrze, choć zdarzają się takie, które działają z wykorzystaniem sposobów elektrycznych lub hydraulicznych. W związku z tym, że klucz do kluczy jest obecnie dostępny praktycznie w każdym typowym rozmiarze, łatwo jest kupić taki, który najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom, małym lub dużym.