Fakty o producentach pras hydraulicznych

Udostępnij

Prasy hydrauliczne to urządzenia, które służą do generowania siły ściskającej za pomocą siłownika hydraulicznego.  W prostych słowach prasa hydrauliczna to maszyna, która wykorzystuje ciśnienie wywierane na ciecze do zgniatania czegoś. Maszyny te działają na zasadzie prawa Pascala.

Zastosowania

Maszyny te są ogólnie stosowane do kucia, klinczowania, formowania, wykrawania, wykrawania, głębokiego tłoczenia i operacji formowania metalu. Są one szeroko stosowane w podnoszeniu i ściskaniu dużych przedmiotów. Maszyny te są szeroko stosowane w wielu aplikacjach przemysłowych, firm budowlanych, przemysłu metalowego i składów przetwórstwa drewna. Hydrauliczne prasy laminujące są używane w produkcji lub laminowania elementów drewnianych, sklejki, desek działowych i płyt MDF. 

Rodzaje

Istnieją różne rodzaje pras hydraulicznych, które są dostępne. Prasy laminujące, prasy z ramą C, prasy pneumatyczne, prasy elektryczne to tylko kilka z nich. Prasy hydrauliczne mogą skompresować każdy materiał do pełnego zakresu. Ponieważ mają one zdolność do kompresji dużego ciśnienia w cylindrycznej średnicy, maszyny te zajmują bardzo mało miejsca. Wcześniejsze mechaniczne odpowiedniki tych pras hydraulicznych zajmowały dużo miejsca. Ich dodatkową wadą było to, że były mniej ekonomiczne. Prasy hydrauliczne są kompaktowe, a także zapewniają, że instalacja, uruchomienie i konserwacja są bardzo realne i proste.

Zalety

Maszyny te są bardzo wytrzymałe. Składają się one z szybko zamykającej się pompy i tłoka promieniowego. Wytrzymały wszystko konstrukcja spawana ma minimalne ugięcie pod maksymalnym warunkiem obciążenia wynikające w jednolitym naciskając na całym obszarze roboczym. Stąd mają one bardzo minimalne zużycie energii. Ze względu na tę cechę są one bardzo ekonomiczne.  Maszyny te oferują elastyczność operacyjną w celu zapewnienia maksymalnej sztywności i sztywności skrętnej.

Istnieją również opcje, takie jak automatyczne i ręczne prasy hydrauliczne, które są dostępne na rynku. Te automatyczne maszyny pochodzą z dodatkowych środków bezpieczeństwa, które muszą być brane pod uwagę podczas obsługi tych urządzeń. Blokady i osłony barier są dbać podczas obsługi tych urządzeń.

Możliwości

Prasy hydrauliczne są również klasyfikowane na podstawie pojemności prasy hydraulicznej. Maszyny te pochodzą w różnych pojemnościach, takich jak 640 ton, 100 ton, 150 ton itp. i zakresy do 6000 ton. 640 ton prasy hydrauliczne mogą być używane do prostych pras, takich jak tworzenie sklejki prasy, czarne prasy deski, prasy drzwi itp., podczas gdy 6000 ton mogą być wykorzystywane do bardziej poważnych prac, takich jak tworzenie compreg drewna. Podobnie 1500 ton może być szeroko stosowane w prasach do sklejki, prasach do sklejki zagęszczonej, prasach do sklejki w kratkę, prasach do laminatów o krótkim cyklu i prasach do materacy kokosowych.

Na całym świecie istnieje mnóstwo producentów pras typu hydraulicznego, które mogą pomóc w różnych operacjach obróbki.

Zalety hydraulicznych maszyn prasujących.

Nie tak jak inne maszyny, prasy hydrauliczne są w stanie w pełni skompresować różne materiały. Ponadto, prasy hydrauliczne zajmują tylko połowę powierzchni zajmowanej przez maszyny mechaniczne, ponieważ są w stanie skompresować duże ciśnienie w cylindrach o mniejszych średnicach.