Co to jest wyważanie kół i dlaczego jest to potrzebne?

Udostępnij

Jak wszyscy wiemy, nawierzchnie dróg i codzienna jazda mogą odcisnąć swoje piętno na zużyciu naszych pojazdów. Problematyczne dziury w jezdni, wysokie krawężniki i podstępne wyboje mają wpływ na równowagę kół.

Musimy regularnie sprawdzać wyważenie kół, aby uniknąć uszkodzenia innych części samochodu i przedłużyć żywotność opon. Upewniając się, że ciężar jest równomiernie rozłożony na kołach, a opona obraca się równomiernie, możesz cieszyć się płynniejszą i bardziej komfortową jazdą. W przypadku nierównomiernego rozłożenia ciężaru odczuwalne są drgania na kierownicy, które przy większych prędkościach mogą powodować duży dyskomfort.

Sposób, w jaki rozwiązujemy te problemy polega na dodaniu małych ciężarków wyważających do obręczy koła, które pomagają przeciwdziałać wszelkim niespójnościom wagi oraz poprzez zapewnienie, że każde koło jest zamontowane w najlepszej pozycji na samochodzie. Nasza wyważarka do kół to najlepszy wariant Huntera, który zapewnia najbardziej wszechstronną analizę. Dzięki unikalnemu diagnostycznemu wałkowi obciążającemu odtwarza ona w sposób bardziej kompleksowy prawdziwe wrażenia drogowe. Możemy wykonać test Road Force® i wyważenie szybciej niż jakakolwiek tradycyjna wyważarka i zapewnić "nową jazdę samochodem". Road Force® Elite rozwiązuje problemy drgań kół, których tradycyjne wyważarki kół nie są w stanie rozwiązać. Nasi klienci przyjeżdżają z wielu kilometrów, aby wyważyć swoje koła przy użyciu naszego najlepszego sprzętu.

Jeśli jeszcze nie sprawdziłeś wyważania kół w tym roku, masz nadmierne wibracje lub zmieniłeś opony w swoim samochodzie, zalecamy, abyś przyjrzał się temu, aby uniknąć dalszych uszkodzeń samochodu, co może oznaczać jeszcze bardziej kosztowny rachunek w późniejszym czasie.

Jest niezmiernie ważne, aby koła Twoich klientów były prawidłowo wyważone. Niewłaściwie wyważone koła mogą prowadzić do szorstkiej jazdy, zwłaszcza przy wyższych prędkościach, co spowoduje wszelkiego rodzaju bóle głowy dla Ciebie i Twojego klienta. Na szczęście, nowoczesna technologia wyważania kół przeszła długą drogę od czasu wyważarek bańkowych z dawnych lat, a następnie statycznych wyważarek kół. Nowoczesna wyważarka do kół oferuje precyzję i dokładność, której jej poprzednicy nigdy nie mogli osiągnąć. Oferują one takie możliwości jak dynamiczne wyważanie, które mierzy równowagę w oparciu o więcej niż jedną płaszczyznę, a nawet "siły drogowe" wyważania, które mogą symulować siły tak, jakby koło rzeczywiście jechało po drodze.
Jak w przypadku każdego wyposażenia warsztatu samochodowego, im więcej funkcji i możliwości, tym więcej kosztuje maszyna. Dlatego właściciel warsztatu musi rozważyć korzyści w stosunku do kosztów. W przypadku warsztatu produkującego duże ilości opon, dodatkowe funkcje mogą być tego warte. Czas to pieniądz. Jeśli technik spędza czas na szukaniu ciężarków lub diagnozowaniu problemu z wibracjami, można żałować, że nie zdecydowano się na droższą maszynę. Nikt nie lubi powrotów. Jak to się mówi, "czas to pieniądz". Funkcje premium obejmują automatyczną kalibrację, tryb ukrytej szprychy i automatyczne wprowadzanie parametrów, gdzie użytkownik nie musi ręcznie wprowadzać parametrów. Niektóre modele są wyposażone w drukarki, dzięki czemu można wskazać użytkownikowi diagnozę maszyny, aby sam mógł się o tym przekonać. Niektóre maszyny mają nawet podnośnik kół, aby Twoi technicy mogli oszczędzać swoje plecy.
Aby zwiększyć dokładność na pojazdach wysokiej klasy, niektórzy ludzie dostać zestaw kołnierza montażowego. Pozwala to na zamontowanie koła do maszyny wykorzystując otwory na śruby mocujące, zamiast używać stożka centrującego. To oferuje precyzję, która jest niezrównana.
Zdecydowana większość sklepów samochodowych nie potrzebuje tych wszystkich dzwonków i gwizdków. Wiele sklepów po prostu nie może uzasadnić wydatków. To zajmie dużo zbalansowanych kół, aby zapłacić za drogie maszyny. dla nich, dobry, podstawowy, dynamiczny wyważarka koła jest wszystko, czego potrzebują.