Jak używać dmuchawy do śniegu

Udostępnij

Śnieg może stwarzać niebezpieczne warunki na chodniku lub podjeździe. Użycie łopaty do stworzenia ścieżki jest jedną z opcji odśnieżania, ale taka droga może być uciążliwa dla Twojego kręgosłupa.

Na szczęście istnieje inna opcja odśnieżania, która jest mniej męcząca niż używanie łopaty: dmuchawa do śniegu. Poniżej przedstawiamy wskazówki, jak bezpiecznie i skutecznie używać dmuchawy do śniegu. Pamiętaj też o zachowaniu szacunku dla swoich sąsiadów.

Prace przygotowawcze

Zanim zaczniesz odśnieżać, musisz przygotować się do kilku rzeczy:

 1. Przygotuj teren. Przeprowadź inspekcję nieruchomości, aby usunąć przedmioty, które mogą uszkodzić dmuchawę do śniegu. Należą do nich takie przedmioty, jak kamienie, przedłużacze, węże ogrodowe i przewody oświetlenia świątecznego.
 2. Zwróć uwagę na zamarznięte gazety - są one główną przyczyną uszkodzeń dmuchawy do śniegu.
 3. Gdy ziemia pokryta jest śniegiem, trudno jest się zorientować, gdzie się znajdujesz. Jeśli zboczysz ze ścieżki, którą odśnieżasz, dmuchawa do śniegu może znaleźć się na trawie i zetknąć się z kamieniami i gruzem. Aby temu zapobiec, należy wyznaczyć na śniegu ścieżkę wskazującą obszar, który ma zostać odśnieżony. Aby ułatwić ten proces, można użyć znaczników podjazdów.
 4. Wymień zużyty gaz. Jeśli spróbujesz zasilić dmuchawę śnieżną gazem, który siedzi w zbiorniku od miesięcy, prawdopodobnie będziesz mieć trudności z uruchomieniem. Koniecznie wymień stary gaz na świeży, przeznaczony do użytku zimowego.
 5. Załóż rękawice i okulary ochronne.
 6. Upewnij się, że nie masz na sobie luźnej odzieży, np. szalika, który nie jest zawiązany. Luźna odzież może zaplątać się w dmuchawę.

śnieg

Jak używać dmuchawy do śniegu

Oto dobry proces, którego należy przestrzegać podczas używania dmuchawy do śniegu:

 1. Zacznij wcześnie. Nie czekaj, aż śnieg przestanie padać, aby wyciągnąć dmuchawę. Im cięższy jest śnieg, tym trudniejsze staje się jego odśnieżanie. Łatwiej jest odśnieżać, gdy śnieg wciąż pada, a jego nagromadzenie jest stosunkowo niewielkie, choć może to wymagać wielu przejazdów.
 2. Upewnij się, że w pobliżu nie ma innych osób ani zwierząt, gdy używasz dmuchawy, ponieważ te maszyny mogą rzucać kamieniami i odłamkami nawet na odległość 30 stóp.
 3. Uruchom dmuchawę i przygotuj ją do pierwszego przejazdu.
 4. Zdecyduj, gdzie chcesz, aby wyczyszczony śnieg wylądował, i wyreguluj rynnę wyładowczą, aby wysyłała śnieg w tym kierunku. Wiedz, że nigdy nie jest mądrze dmuchać śnieg w kierunku domów lub pojazdów. Wrzucanie śniegu na ulicę może stwarzać zagrożenie dla kierowców, więc tego również należy unikać.
 5. Aby rozpocząć ruch do przodu, należy użyć elementu sterującego napędem, a następnie użyć dźwigni ślimaka, aby rozpocząć przesuwanie śniegu. Należy pamiętać, aby trzymać ręce i stopy z dala od wszystkich ruchomych części maszyny.Aby uniknąć zatkania maszyny, nie należy próbować odśnieżać zbyt szybko.
 6. Po zakończeniu pracy należy wytrzeć dmuchawę do sucha, aby zapobiec rdzewieniu.

Dmuchawa śnieżna może być Twoim najlepszym przyjacielem w zimowej aurze, a teraz masz informacje, których potrzebujesz, aby używać tej maszyny w inteligentny i bezpieczny sposób.