Etykieta odśnieżarki: Jak być dobrym sąsiadem w zimie

Udostępnij

Właściwa etykieta odśnieżarki jest kluczowa w miesiącach zimowych. Może się wydawać, że łatwo jest po prostu odpalić dmuchawę i odśnieżyć podjazd, ale ważne jest, aby zrobić to w sposób, który nie sprawi, że cała okolica będzie chciała, abyś przeniósł się o dwa stany dalej. Oto, co musisz wiedzieć o etykiecie używania dmuchawy śnieżnej tej zimy, aby Twoi sąsiedzi nadal z Tobą rozmawiali, gdy nadejdzie wiosna.

Nie używaj dmuchawy śnieżnej przed świtem

Kiedy budzisz się we wczesnych godzinach porannych i widzisz, że burza się skończyła, możesz natychmiast wstać i odśnieżyć podjazd, aby mieć to już za sobą, ale w ten sposób nie zyskasz przyjaciół. O ile nie ma nic złego w wyrwaniu się z pługiem śnieżnym i odśnieżeniu terenu przed codziennym dojazdem do pracy, nie ma powodu, aby wstawać o 2 w nocy, aby wykonać tę pracę.

Dmuchawy śnieżne są głośne. Mogą sprawić, że spokojny, przytulny zimowy poranek lub wieczór zabrzmi jak rajd monster trucka. Twoi sąsiedzi potrzebują snu, a nikt z nich nie chce, aby ich dzieci obudziły się przed wschodem słońca lub kilka minut po położeniu ich do łóżka. Zrób wszystko, aby uniknąć wydmuchiwania śniegu późno w nocy lub wcześnie rano. Wykonywanie pracy w godzinach 7.00 - 21.00 jest na ogół dobrym pomysłem, chyba że koniecznie musisz zabrać samochód z podjazdu w nagłym wypadku lub aby dostać się do pracy.

Pomocna dłoń

Nie każdy ma dmuchawę śnieżną, a dla tych, którzy jej nie mają, wyłamywanie łopaty jest uciążliwe. Nawet osoby, które mają dmuchawę śnieżną, mogą nie uznać jej za łatwą w użyciu przez cały czas, a seniorzy lub osoby wracające do zdrowia po chorobie lub urazie mogą uznać to zadanie za szczególnie trudne.

Zimowa harmonia sąsiedzka polega na tym, że osoby z dmuchawami śnieżnymi pomagają tym, którzy ich nie mają, odkopać się po wielkiej burzy, ale najpierw sprawdź, czy rzeczywiście pomagasz, a nie stwarzasz kolejny problem. Większość z nich z radością przyjmie pomoc w odśnieżaniu, ale ludzie mogą być dość szczególni, jeśli chodzi o to, jak odśnieżane są ich podjazdy i chodniki. Nie chcesz pomagać tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że stworzyłeś kupę śniegu w miejscu, które chcieliby odśnieżyć.

Uważaj, gdzie odkładasz śnieg

Twoim priorytetem jest usunięcie śniegu z podjazdów i chodników, ale nie możesz go po prostu nawiewać w każdym kierunku. Nigdy nie nawiewaj śniegu na ulicę, nawet jeśli wygląda na to, że lokalne pługi jeszcze nie wyjechały. Upewnij się również, że nie nawiewasz śniegu na czyjś podjazd lub chodnik.

Skieruj śnieg w stronę otwartych przestrzeni na własnej posesji. Unikaj celowania w krzewy, które mogą zostać łatwo zmiażdżone przez ciężar zbyt dużej ilości śniegu, a szczególnie uważaj na budynki. Zbliżając się do domu, co jakiś czas sprawdzaj, czy nie uderzasz w siding lub okna, które mogłyby zostać uszkodzone przez śnieg. Jeśli znajdujesz się w ciasnym sąsiedztwie, upewnij się, że nie uderzasz również w dom sąsiada.

Dmuchawa śnieżna może ułatwić odśnieżanie podjazdu, ale upewnij się, że sprawdzasz lokalne przepisy dotyczące jej używania i przestrzegasz kilku podstawowych zasad etykiety, aby tej zimy pozostać dobrym sąsiadem.

Sprawdź wszystkie produkty na zimową pogodę dostępne na stronie NAPA Online lub zaufaj jednemu z 17 000 punktów NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania dmuchawy śnieżnej, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Flickr.